Sport

US Open. Iga Świątek i Hubert Hurkacz awansowali do drugiej rundy

Drugi dzień wielkoszlemowego US Open Tennis Championships w Nowym Jorku przyniósł dwa zwycięskie pojedynki polskich tenisistów.
Bez odrobiny nerwów nie obyło się u Iga Świątek, ale liderka rankingu WTA – po obronie trzech setboli w tie-breaku – pokonała Rosjankę Kamillę Rachimową 6:4, 7:6 (8-6), W drugiej rundzie spotka się z Japonką Eną Shibaharą (Japonia, 217. WTA). Mecz zaplanowano w czwartek 29 sierpnia.

Raszynianka ma już za sobą 80. wygraną w Wielkim Szlemie. Rekordzistką jest Amerykanka Serena Williams z 367.

„Hubi” gra dalej
Również Hubert Hurkacz awansował bez straty seta po wygranej z Timofiejem Skatowem 6:3, 7:6 (7-4), 7:6 (7-3). Spotkanie „siódemki” turnieju z kwalifikantem – kazachskim tenisistą, reprezentujący do 2018 roku Rosję (188. ATP) było wyrównane.

Teraz na drodze Polaka stanie Jordan Thompson (Australia, 32. ATP). Spotkanie zaplanowano w czwartek 29 sierpnia.

Najdłuższy mecz w historii
5 godzin i 35 minut to nowy rekord US Open. Brytyjczyk Daniel Evans (184. w rankingu ATP) pokonał Rosjanina (23. ATP) Karena Chaczanowa 6:7(6), 7:6(2), 7:6(4), 4:6, 6:4.